27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту,який був прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1листопада 2005 року.
Вшановують пам’ять жертв Голокосту 27 січня невипадково.Саме в цей день в 1945 році звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц) -місце ув’язнення, проведення дослідів над людьми і страти євреїв,поляків,циган та інших жертв.
Офіційно визнано,що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто,а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України були систематичними і повсюдними.
У Голокості Україна втратила 1.5 млн.євреїв,які були знищені прямо на її території,в ямах та ярах на околицях міста і сел.За підрахунками дослідників,в Україні до 2000″менших бабиних ярів” – місць ,де нацисти вбивали євреїв.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій.І рано чи пізно всі понесуть покарання за свої нелюдські вчинки.
У цей день,День скорботи та пам’яті,ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті,ім’я якої – Голокост.