Про стан харчування дітей за рік
Згідно з річним планом роботи закладу було проаналізовано організацію гарячого харчування в закладі. У режимі школи велике значення надається організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів. Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування. В закладі режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчуються після 2-го та 3-го уроків (відповідно до затвердженого графіку харчування). Цей час – найбільш оптимальний для прийняття їжі.
Харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується державною санітарно-епідеміологічною службою. Перспективне меню складається з урахуванням сезонності (на осінній і зимово-весняний періоди року) та наявність сезонних продуктів, свіжих овочів, фруктів, ягід, сухофруктів, квашених овочів, соків. Як приправи і спеції в осінній період широко використовується зелень (петрушка, кріп), у зимовий – лавровий лист, лимонна кислота, зелень морожена).
На підставі наказу № 108 від 04.09.2020 р. «Про організацію харчування дітей в закладі у 2020/2021 навчальному році» в школі організоване гаряче харчування, створена бракеражна комісія (Ельсеіді Л.М., заступник директора з навчально – виховної роботи – голова комісії, Данілова Ю.П., медична сестра дошкільного підрозділу, Гарькавенко О.І., кухар), створена рада закладу щодо здійснення контролю за харчуванням.
Постачальником продуктів харчування у школі є приватний підприємець Коловоротна М.І.. Згідно п. 15 Наказу Міністерства охорони здоров’я підприємець надає всі потрібні сертифікати відповідності на кожен вид товару, який постачає. Проте, не на всіх сертифікатах і накладних, згідно яких постачаються продукти, наявна його мокра печатка.
В ході перевірки було виявлено, що санітарний стан харчоблока відповідає чинним вимогам. Дотримуються вимог щодо збереження продуктів харчування, порціювання страв здійснюється відповідно до передбаченої норми. Посуд промаркований, використовується за призначенням. Продукти приймаються лише за наявності супровідних документів, що засвідчують їх походження, безпечність, якість, дату виготовлення, термін реалізації, умови зберігання. Порушень графіку видачі їжі, дотримання технології приготування та відхилень від норм виходу готових страв від час перевірок не виявлено. Документація з питань харчування школярів знаходиться в належному стані. Збереження продуктів харчування здійснюється у відповідності до санітарних норм. Технологічне обладнання та інвентар для прибирання промарковані. Миючі засоби у наявності. Медичні книжки робітників їдальні відповідають вимогам. Класні керівники своєчасно надають заявки на харчування учнів, проводять бесіди щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм та поведінки дітей в їдальні. Розроблено графік чергування учнів та вчителів по їдальні.
Гарячим харчуванням охоплено 130 учнів (80%),17 учнів пільгових категорій:
Діти сироти – 4
Діти з малозабезпечених родин –15
Діти учасників АТО- 4
Діти позбавлені батьківського піклування –7
Діти інваліди- 2
В їдальні оформлено інформаційний куточок, який містить:
– щоденне меню з переліком страв і їх виходом;
– рекомендації батькам та учням;
– склад комісії громадського контролю;
– режим роботи їдальні;
– графік чергування вчителів на перервах.
З метою підвищення якості та ефективності організації харчування дітей у дошкільному підрозділі закладу систематично проводиться аналіз виконання норм харчування, забезпечення закладу продуктами Аналіз харчування дітей показав, що старшою медичною сестрою Даніловою Ю.П. контролюється якість продуктів від постачальника, про що свідчить вся наявна документація.
З метою попередження кишково-шлункових захворювань та харчових отруєнь серед дітей здійснюється суворий контроль за умовами збереження, дотриманням строків реалізації продуктів й технологією приготування їжі. Регулярно проводиться зняття проб їжі, виставляються добові проби.
Старшою медичною сестрою ведеться необхідна документація. На основі накопичувальної відомості обліку витрати продуктів на одну дитину проводиться аналіз та корекція виконання натуральних норм харчування .
Недостатнє виконання норм споживання продуктів обумовлюється високою ціною, що не дає можливості в повній мірі виконувати грошові та натуральні норми харчування.
Середня денна вартість харчування в закладі складає 15-30 грн на одну дитину:
Питання щодо доцільності організованого гарячого харчування школярів, профілактики йододефіциту, культури харчування розглянуто на батьківських зборах, позакласних годинах.
Адміністрацією школи постійно контролюється стан роботи харчоблоку. Приділяється увага організації гарячого харчування. Контролюється діяльність шкільної їдальні, веденню документації з питань харчування. Щоденно здійснюється бракераж запропонованої учням продукції й, у разі порушення норм, обробки й терміну зберігання продуктів повідомляється керівнику закладу (читати далі)
Липчанiвський НВК © 2019