прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе» В. О. Сухомлинський
Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги (International Children’s Book Day). Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки.
Свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.
В 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».
З моменту свого заснування в 1967 році Міжнародною радою з книг для юнацтва (International Board on Books for Young People, IBBY) цей день присвячений прищепленню любові до читання наймолодшим членам нашої світової спільноти та підкресленню важливості дитячої літератури.
До цього дня в бібліотеці Липчанівського ліцею було оформлено книжкову виставку дитячої літератури, яку ми отримали від ГО «Волонтерське об’єднання Доброчинець»(Dobrochynets), зокрема, пані Ольги Різниченко та КЗ «Харківський ліцей № 153 Харківської міської ради» , за що ми їм висловлюємо слова щирої вдячності та подяки.
У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід. (М. Гафурі)