прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

Добірка тематичної літератури про історію , культуру та окупацію Криму

Добірка книг про окупацію Криму:

– “Люди “сірої зони”: Свідки російської анексії Криму 2014 року”, Анна Андрієвська, Олена Халімон — висвітлює історії жертв російської окупації та історії людей, які виступили проти російської армії.
“КримНаш. Історія російського міфу”, Сергій Громенко — про розквіт політичної мітології, який зумовлений окупацією Криму]
– “Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму”, Анна Андрієвська, Олена Халімон — про перебіг російського вторгнення у Крим та його окупацію навесні 2014 року

 – “Анексія Криму — міжнародний злочин: Монографія”, Олександр Задорожній — комплексне міжнародно-правове дослідження відносин, пов’язаних з міждержавною взаємодією рф та України з “кримськогопитання”]
– “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”, Наталя Гуменюк — збірка репортажів з тимчасово окупованого Криму,куди журналістка Наталя Гуменюк їздила впродовж 2014–2019 рр.
– “Крим за завісою. Путівник зоною окупації”, Ольга Волянюк, Христина Добровольська, Максим Майоров — про ситуацію на півострові до і після його окупації росією]
 – “Анексія: Острів Крим. Хроніки гібридної війни”, Тарас Березовець — про механізми та технології т. зв. «гібридної війни», розв’язаної військами рф на території Криму]
 – “Вільні голоси Криму”, Олеся Яремчук, Мустафа Джемілєв, Інна Березніцька, Анастасія Левкова, Олександра Єфименко, Ірина Славінська, Рустем Халіл, Євгенія Генова, Єва Райська, Марія
Глушко — збірка портретів шістнадцяти політвʼязнів-журналістів, які борються за права людини та свободу слова в окупованому Криму.

Добірка книг про історію і культуру Криму:

1. “Кримськотатарська кухня”, Олена Соболева — про народну культуру, гастрономію, історію кримськотатарського народу у ХХ ст.
2. “Кримськотатарські родини”, Євгенія Генова — книга про боротьбу кримськотатарського народу в історіях чотирнадцятьох сімей.
3. “Весілля кримських татар: традиційні форми та трансформації”, Олена Соболева — книга написана на широкому джерельному матеріалі, що був зібраний дослідницею в ході численних етнографічних експедицій до Криму.
4. “Книга Історія Криму. Коротка оповідь великого шляху”, Гульнара Абдулаєва — стисла історія Криму від таврів і античних міст до окупації Криму.
5. “25 відомих кримських татар. Від Кримського ханства до сьогодення”, Гульнара Абдулаєва — про кримських татар, завдяки діянням яких кримськотатарська держава і народ увійшли у всесвітню історію.
6. “Пів століття опору: кримські татари від вигнання до повернення (1941-1991 роки): нарис політичної історії”, Гульнара Бекірова — детальний виклад історії кримськотатарського національного руху, підкріплений розлогим цитуванням самвидавчої преси кримських татар, добіркою документів та інтерв’ю з Мустафою Джемілєвим.
7. “Історія Криму та кримськотатарського народу”, Гульнара Бекірова, Андрій Іванець, Юлія Тищенко, Сергій Громенко, Бекір Аблаєв — навчальний посібник, який розвінчує міфи про Крим.
8. “Наш Крим: неросійські історії українського півострова”, упорядник Сергій Громенко — збірка публіцистичних статей про історію півострова з моменту становлення Кримського Ханства до незалежності України 1991 року.
9. “Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року”, Сергій Громенко — про трактування “кримської проблеми” на світовій арені у 1917-1918 рр., про сили і плани сторін, про хід бойових дій і про втрачену можливість приєднати Крим до УНР.
10. “Кров інших: кримський злочин Сталіна і поетика солідарності”, Рорі Фіннін — праця американського україніста про Крим і пливи на нього України, Туреччини та росії.