прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

“Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”

В Україні з 1 по 31 жовтня проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек :”Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”.
Мабуть, немає людини яка б не пам’ятала, звідки вона родом, де її коріння. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Лише на рідній землі людина відчуває себе справжнім господарем. Тому ми повинні не просто любити рідну землю, а знати її історію, мову та поважати її культуру.
Краєзнавство — один з напрямків роботи , який сприяє вихованню у читачів любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї «малої Батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.
У КЗ «Липчанівському ліцеї» в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек були проведені різноманітні заходи:
-круглий стіл «Знатні люди нашого краю», де говорили про Володимира Антоновича Заїку, людину сильної волі, мудрого організатора сільськогосподарського виробництва, керівника господарства;

-літературне читання «Казками та легендами повито рідний край», на якому діти ознайомилися із своєрідністю ізюмських казок, яка проявляється в тому, що головні персонажі – слобідські козаки або люди, які проживали в козацькому середовищі.Учні познайомилися з народною казкою Ізюмщини «Кам`яні баби». Казка манить нас у мандри, велить бути в житті сміливими й мудрими, долати перешкоди й біди і не забувати добра світового, бо тільки цим і вимірюється наша людська сутність;

-конкурс віршів «Природа у поезії», на якому учні читали твори про осінь;

-фотоконкурс «Чудовий край – чудової краси», де на фотографіях передано незрівнянну красу рідного краю восени;
-вікторина «Вивчай і знай свій рідний край».