прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

наказ № 79 від 28.05.2019

Про стан роботи

шкільної бібліотеки

 

Діяльність шкільної бібліотеки Липчанівського навчально-виховного комплексу у 2018/2019 н.р. була спрямована на виконання завдань, які висуває перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи і   здійснювалась з таких основних напрямків:

  • Виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого ставлення до книги.
  • Формування правової культури читачів, громадянського патріотизму, поширення інтересу до рідного краю.
  • Пропаганда здорового способу життя.
  • Сприяння самоосвіті учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи.
  • Організація довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів.
  • Формування, використання і зберігання бібліотечного фонду.
  • Популяризація літератури та книги.

      Фонд бібліотеки  на 25.05.2019 року складає: 8704примірники

Навчально-методична та художня література – 3661

Підручники – 5043

1-4 кл. –  1155

5- 9 кл. – 2797

10-11 кл. – 1091

Кількість відвідувачів – 178

З них учнів – 154

Працівників школи – 24

За 2018/2019 навчальний рік загальна кількість відвідувань бібліотеки становить 996 що на 140 менше порівняно з минулим роком, книговидача становить 1402 примірники, що на 100 менше, ніж торік. Таке зменшення показників зумовлено тим, що заклад було підключено до мережі Інтернет, діти отримали змогу знаходити інформацію в електронному варіанті, що дуже зручно для написання рефератів та доповідей. Бібліотека НВК повинна забезпечувати кожного учня навчальною літературою. Для якісного вирішення цього питання бібліотекарем проводиться моніторинг забезпеченості учнів навчальною літературою, зокрема – підручниками.

Забезпеченість навчальними підручниками на 2018/2019 н.р.

1-4 класи – 99.2%

5-9 класи – 79.8%

10-11 класи – 83%

Загальний відсоток  – 87.4

Бібліотекою та працівниками нашого закладу на 2019 рік було передплачено такі періодичні та фахові видання: журнал «Математика в школах України» та газета «Математика» (Пишна Н.В.), газета «Обрії Ізюмщини» (Коваленко В.І., Костенко Я.А., Проценко М.А.,Антонова Л.Ф.,Соломка Я.В.), журнал «Всеосвіта», журнал «Пожежна та техногенна безпека», журнал «Освіта та право», журнал «Колосок». В цьому році кількість передплачених видань дещо менша ніж торік. Це зумовлено тим, що ціни на передплату суттєво зросли, а заклад було  підключено до мережі Інтернет, і вчителі та працівники мають змогу переглядати періодику в електронному варіанті та оформлювати електронні передплати.

У бібліотеці оформлені постійнодіючі полички: «Хочеш знати все і всіх – другом будь хороших книг», «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка нема», «На хвилинку зупинись – на новинки подивись», «Святкує автор ювілей».

В 2018/2019 навчального року в бібліотеці були організовані книжкові виставки, присвячені таким літературним датам: виставка «Книги ювіляри 2019 року»; тематична виставка до Всеукраїнського дня шкільних бібліотек; виставка літератури до Дня української писемності та мови; «Душу і серце віддаю дітям» до 200-річчя з дня народження В. Сухомлинського; тематична виставка до дня Гідності та Свободи; «Голодомор 1932-1933 років. Ми пам’ятаємо. Ми сильні…» захід-реквієм до дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні; виставка дитячих робіт, малюнків присвячена Дню Святителя Миколи Чудотворця; тематична виставка «Чорнобиль…біль та пам’ять вічні», виставка до 100-річчя з дня народження П.Куліша; виставка «Стежками війни…» та інші.

Було проведено такі бесіди та бібліотечні уроки: Знайомств з бібліотекою «Бібліотека – книжчин дім»- 1кл; Екскурсія до бібліотеки. «Читач у бібліотеці»(правила поводження  в бібліотеці)- 2 кл; Основні елементи книжки -3 кл.; Довідкова література і як нею вірно користуватися-5 кл.; Бібліотечний урок «Книги різних галузей»- 7 кл..; Бесіда-діалог «Скарб таємничий із книжної полиці» – 4 кл.; «Як читати , розуміти і записувати  прочитане» – 6 кл.; «Писемні пам’ятки України» – 8 кл.; «Необхідність та практичність картотек» – 9 кл.; «Використання різних типів бібліотечних посібників при виборі літератури» – 10 кл.

Для максимально-повного задоволення інформаційних потреб  як вчителів, так і учнів, велася робота з удосконалення  і розширення довідково-бібліографічного апарату бібліотеки, поповнювався і редагувався алфавітний та систематичний каталоги. Кожен місяць бібліотека висвітлює всі знаменні дати в житті держави у календарі знаменних і пам’ятних дат.

З метою вивчення читацьких інтересів школярів та рівня їх читацької культури, місця книги в житті, виявлення впливу школи на розвиток читацької самостійності  учнів молодшого шкільного віку були  проведені   бесіди, опитування – «Я люблю читати про…», анкетування «Компас в книжному морі», «Мої улюблені книги» плакат-роздум «Я читаю тому, що…». Важливе місце в популяризації читання, займають конкурси «Книгоманія», «Найкращий читач», Всесвітній день книги та авторського права, Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, що проводяться в школі. Цього року місячник було оголошено з 1 по 31 жовтня під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини». Залучаючи дитину до читання, бібліотека відкриває не тільки шлях до джерел інформації, а й сприяє творчій самореалізації особистості. Отже, головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення  таких умов засобами книги. Саме тому в рамках місячника в нашому закладі було організовано роботу релаксійної зони «Територія творчості», було проведено день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємось». Радо та зацікавлено діти зустріли  майстер-клас «Власні ручки роблять модні штучки», юні умільці креативно та творчо включились до процесу. Також було презентовано тематичну літературну виставку «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського», яка була приурочена 100-річчю від дня народження, проведено флеш-моб «Великий педагог, великий Добротворець», було представлено виставку дитячих робіт «Саморобки своїми руками» та «Казка на кінчику пензля». В дошкільному підрозділі нашого закладу було проведено бесіду-гру «В.О. Сухомлинський дітям», адже виховання та розкриття творчого потенціалу дитини починається з самого малечку.

З метою поглиблення читацького інтересу учнів та ознайомлення з новими формами та методами бібліотечної справи 10 травня 2019 року було організовано екскурсійну поїздку до нової медіатеки КЗ «Бугаївський ліцей». Дякуємо адміністрацію КЗ «Бугаївський ліцей», в особі Веприцької Н.І.  та бібліотекаря Теницьку Г.П. за теплу зустріч, гостинність та цікаву та змістовну екскурсію.

Значна роль у популяризації та рекламі бібліотеки належить веб-сторінці, яка знаходиться на сайті нашої школи, вона допомагає  висвітлювати  інформацію про фонди, нову літературу, режим роботи, тематичні заходи та книжкові виставки. На ній можна знайти поради щодо читання, ознайомитися з планом роботи бібліотеки.

В 2019/2020 н.р. бібліотека планує продовжити роботу над проблемою «Взаємодія шкільного бібліотекаря з вчителями предметниками, класними керівниками щодо формування активного читача української книги», шляхом проведення бібліотечних уроків, бесід, створення цікавих пізнавальних виставок, проведенням вікторин, читацьких конференцій, виставок-презентацій, оформлення тематичних стендів, та іншими популярними формами масової роботи бібліотеки.

Виходячи із вищезазначеного, (читати далі)