прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

Великий Кобзар українського народу

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяють веселки,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

   Рано чи пізно мав народитися геній, щоб зародити в душу української людності іскри бунтарства і розбудити почуття національної гідності. Таким генієм став Тарас Шевченко. Ім’я його безсмертне. Це священне ім’я, як незгасний, високо піднятий факел, завжди буде освітлювати духовні й творчі шляхи українського народу, а слово його і нині живе між нами.

А в цьому році ми відзначаємо 206 років від дня народження Людини, що стала виразником українського духу. Великі поети загартовують душу великими ідеями, а великий Шевченко загартував вогонь свободи, героїзму, самовідданості у серці нашого народу.

У Липчанівському НВК було проведено ряд заходів щодо відзначення пам’яті про Великого Кобзаря: літературно-музична композиція «Іду з дитинства до Тараса», конкурс читців віршів Кобзаря, виставка творів Кобзаря «Нетлінне Тарасове слово…». В 5 класі пройшов позакласний захід «Шевченко-художник», де діти ознайомилися з картинами Великого Кобзаря. В 7 класі відбулась квест гра за творчістю Т. Г. Шевченка. Команди із захопленням і задаволенням виконували різноманітні завдання. Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і в пошані всього людства знаходять своє безсмертя. А тому для учнів була проведена заочна мандрівка «Пам’ятники Т. Г. Шевченку в світі».

І я думаю, що заходи, проведені в навчальному закладі, залишаться іскорками пам’яті в серцях дітей. А тому до Шевченка приходитимуть все нові й нові покоління українців, щоб краще зрозуміти минуле та сучасне. Бо ми з повним правом можемо сказати, що Великий Кобзар став тим пророком, що об’єднує українців у велику державу. Віщим словом генія любімо свою рідну землю.