прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК


Уповноважена особа з питань здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства, булінгу (цькування) в КЗ”Липчанівський ліцей” – Ельсеіді Л.М.(т. +380508738761)

Допомога дитині агресору (тут)

Допомога дитині жертві булінгу ( тут)

Як запобігти булінгу ( тут)

Булінг– це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
У школі вирішальна роль у боротьбі з булінгом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.
Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.
Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:
систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);
задирство;
фізичні і психічні приниження;
різного виду знущання;
бойкот та ігнорування;
псування особистих речей та ін.
В рамках реалізації ініціативи Міністерства юстиції головним територіальним управлінням юстиції спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації з 10 вересня 2018 року заплановано проведення в загальноосвітніх навчальних закладах області тематичних уроків «Стоп булінг».
Метою проведення таких уроків є вироблення нульової толератності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання і отримання допомоги.
В Україні набув чинності закон про протидію булінгу в школах.
Кодекс безпечного освітнього середовища МОН.

http://school108.edu.kh.ua/protidiya_bulingu/#

http://school108.edu.kh.ua/protidiya_bulingu/#

http://school108.edu.kh.ua/protidiya_bulingu/#