прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

Масляна

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.Цьогоріч свято Масляної припало на період з 11 по 17 березня.А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям,разом відроджувати та популяризувати традиції та культуру нашого славетно народу – нащадків князів київських!
Прищеплюймо дітям любов до українських звичаїв та традицій! На завершення Масляної діти мали змогу повправлялися у виготовленні вареників із сиром та смаженні млинців,які були особливо смачними,адже були виготовлені власноруч.
Зиму проводжаємо,
Весну зустрічаємо –
Смачними варениками всіх пригощаємо!