прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту,який був прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1листопада 2005 року.
Вшановують пам’ять жертв Голокосту 27 січня невипадково.Саме в цей день в 1945 році звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц) -місце ув’язнення, проведення дослідів над людьми і страти євреїв,поляків,циган та інших жертв.
Офіційно визнано,що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто,а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України були систематичними і повсюдними.
У Голокості Україна втратила 1.5 млн.євреїв,які були знищені прямо на її території,в ямах та ярах на околицях міста і сел.За підрахунками дослідників,в Україні до 2000″менших бабиних ярів” – місць ,де нацисти вбивали євреїв.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій.І рано чи пізно всі понесуть покарання за свої нелюдські вчинки.
У цей день,День скорботи та пам’яті,ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті,ім’я якої – Голокост.
До цього дня в ліцеї було проведено тематичні уроки пам’яті та виховні години;діти виготовляли квіти-незабудьки ,як символ пам’яті,робили аплікації та інші тематичні поробки;в бібліотеці було облаштовано інформаційний тематичний стенд та організовано бібліотечний урок.