прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

“Мова – духовний скарб нації”

Традиційно 21 лютого у світі відзначають Міжнародний День рідної мови. Це свято було запроваджено з метою сприяння мовній і культурній різноманітності. Цей день був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року.
Таким рішенням організація прагне підтримати мову як ознаку
культурної приналежності особи. Дату святкування обрали на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеші 21 лютого 1952 року. Тоді під час протестів загинули студенти, які вийшли на захист своєї рідної бенгальської мови, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни.
В Україні це свято почали відзначати у 2000 році.
Немає на світі народу, байдужого до своєї рідної мови, до своєї землі – тієї, де ти народився і живеш. Рідна мова – це оберіг. У ній закодовано саме дух нації, історію, віддзеркалено особливості побуту і звичаїв.
Українська мова є державною мовою нашої країни з 1991 року. Тож святим обов’язком кожного українця є збереження своєї національної мови, цінування її, повага до неї, уміння володіти живим словом.
У бібліотеці КЗ “Липчанівський ліцей” до Дня рідної мови було організовано виставки книжок: “Мова – духовний скарб нації”, “Корифеї українського слова”, Мова – ДНК нації”. Їх переглянули учні ліцею.