прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК прапор Липчанiвський НВК

наказ №64 від 06.05.2019

Про підсумки проведення

«Дня цивільного захисту» та тижня

Безпеки дитини  у

закладі в 2018/2019 н.р..

 

На виконання Кодексу цивільного захисту, постанов Кабінету Міністрів України з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, Положення про функціональну підсистему „Освіта і наука України” єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру», затвердженої наказом Начальника цивільної оборони Міністерства освіти і науки України від 03.09.2009 №814, наказу по закладу від 29.03.2019 №44 «Про проведення «Дня цивільного захисту», командно-об’єктового тренування, «Тижня безпеки дитини»  в закладі. з метою поліпшення організаційної, практичної  навчально-виховної роботи з питань охорони життя, здоров’я та норм поведінки у надзвичайних  ситуаціях, згідно з планом ЦЗ  по закладу 25 квітня 2019 року відбувся день Цивільного захисту і комплексне об’єктове тренування.

Основною метою «Дня цивільного захисту» та об’єктового тренування  було:

– практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти під час виникнення надзвичайної ситуації для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

– виховання впевненості учнів у ефективності заходів цивільного захисту;

– формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, самовідданості при виконанні завдань ЦЗ.

Підготовка до проведення «Дня ЦЗ»  починалась за  два місяці до дня його проведення. Було розроблено план об’єктового тренування, графік проведення «Дня ЦЗ». Під час підготовки до «Дня ЦЗ»  проводилася цілеспрямована робота з підвищення якості підготовки постійного складу, вдосконалювалися навички учнів з ЦЗ, готувалися структурні ланки ЦЗ , проводилися заняття, тренування та змагання, виконання  нормативів із програми ЦЗ  для учнів 10-11-х класів. У період підготовки до «Дня ЦЗ» керівництво школи активізувало пропаганду ЦЗ  через усні виступи, оновлювалася наочна агітація, обладнувалася тематична виставка творчих малюнків та плакатів учнів на тему: «Життя – це найвища цінність. Бережи його!», педагогами школи розроблено уроки, сценарії заходів на тему захисту населення від НС.

Учнів  школи було поділено на 3 вікові групи ( 1-4, 5- 9,10-11  класи), які своєчасно були ознайомлені із переліком заходів, в яких вони братимуть участь, їхнім змістом та місцем і часом проведення.

У відповідності з планом «ЦЗ» у школі проводились такі заходи:

 1. Медико-санітарна ланка складається з учнів 9-11 класів та вчителів. Вони роблять обхід по класах і надають першу медичну допомогу потерпілим (кровотеча з носа і т.д.)
 2. Імітування пожежі (евакуація учнів).
 3. Виготовлення ВМП (10-11 класи).
 4. Евакуація зі школи на стадіон разом з дошкільним підрозділом.

Доповідають всі класи по черзі директору школи (4 урок)

 1. Виявлення у приміщенні школи потерпілих та їх евакуація.
 2. Участь у естафеті (одягання протигаза) перенесення на ношах потерпілого на час.
 3. Вікторина по медичній допомозі потерпілому (як зупинити артеріальну кровотечу, венозну, капілярну).
 4. Молодші класи проводили:
 • Виховні години на теми «Один вдома», «Безпека спілкування», «Побутова пожежа»
 • На уроках з основ здоров’я проведені бесіди про порядок дій при евакуації населення; виникнення пожежі вдома і т.д.

Підведення підсумків проведення КОТ і «Дня ЦЗ».

На високому рівні були проведено заняття вчителями: Скляровою О.І. «Так не повинно бути!» (1 клас), Кошелєвою А.І.  «Екстремальна подорож» (6 клас). Дії населення під час надзвичайних ситуацій» (7 клас) Шкарлет В.Я., Проценко М.А. « Чорнобильська трагедія: із  забуття – в безсмертя» (11 клас).

Виступ агітбригади ДЮП: «Абетка життєвих правил» (керівник –

Соломка Я.В.) викликав жвавий інтерес в учнів 1-11-х класів і сприяв поглибленню знань і набуттю практичних навичок з правил пожежної безпеки.

 1. У дитячому підрозділі пройшов тиждень безпеки з 22.04 по 26.04. В рамках проведення Тижня безпеки дитини, були проведені виховні заходи, заняття, конкурси, вікторини з питань безпеки життєдіяльності із залученням працівників, батьків та дітей.

Протягом «Тижня безпеки дитини», в роботі з дітьми вирішувались такі завдання:

– формування знань про правила особистої безпеки;

– правила пожежної безпеки

– правила поведінки з незнайомими людьми;

– правила поведінки на вулиці

– виховання обережності.

На занятті з ознайомлення з соціумом, тема якого «Безпека в побуті», закріпили знання про небезпечні ігри з дрібними предметами, які можуть потрапити в наш організм. Закріплювали знання дітей про небезпечних помічників вдома (електричні прилади, газові прилади)

На занятті «Про вогонь, нам треба знати, з ним не можна жартувати», діти познайомилися з номером телефону пожежників, та дізналися для чого потрібен вогнегасник. Заняття було проведене з використанням цікавого й наглядного матеріалу, з використанням відео і аудіо – сюжетів, участі казкового персонажу, дослідницько – експериментальної діяльності «Чим гасити вогонь».

Також діти мали нагоду засвоїти правила безпеки через бесіди (на прикладі вчинків героїв плакатів, таблиць), «Наодинці вдома», «Дії при виникнення пожежі», «Як діяти при зустрічі з незнайомцями». Пригадали правила поводження з тваринами.

День цивільного захисту  було проведено на достатньому організаційному і методичному рівнях. Мету було досягнуто, поставлені завдання виконано. Учні продемонстрували організованість і дисциплінованість.

Виходячи з вищезазначеного (читати далі)