прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

Як діяти в разі підозри на захворювання Коронавірусом

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря. На початковій стадії захворювання, спричинене новим коронавірусом, має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Найпоширенішими є кашель, лихоманка та утруднене дихання. У деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. У разі ускладнення новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії.

Можна викликати швидку допомогу у випадку підозри на коронавірус – бригади екстреної медичної допомоги поінформовані про те, як діяти у таких випадках.

Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Уникайте тісного контакту з іншими людьми. Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки. Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні. Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем. Використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно замінювати/знезаражувати).

Діагностика буде здійснюватися винятково у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ.

Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо. Рішення щодо дослідження ухвалюють лікарі. Вони мають чіткий алгоритм дій.