прапор Украiни герб Украiни
Комунальний заклад "Липчанівський ліцей Куньєвської сільської ради Ізюмського району Харківської області"
герб Липчанiвський НВК  прапор Липчанiвський НВК

210-річчя Тараса Григоровича Шевченка

Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Тарас Шевченко
09 березня, в Україні відзначають 210 річниця з день народження Пророка для багатьох поколінь українців, Великого Кобзаря, українського Генія – Тараса Шевченка.
Саме 09 березня 1814 року в сім’ї кріпосного селянина народився український геній – Тарас Григорович Шевченко. Він був відомий своєю боротьбою за визволення українського народу. Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.
Його непересічна постать особливо актуальна сьогодні, коли Україна знову бореться із російським імперіалізмом за свою Незалежність, за своє майбутнє. Його невичерпна сила борця, його незламність, його українська ідентичність, його досвід протистояння царизму, чутливість до життя звичайних людей особливо важать у наші непрості часи.
Тарас Шевченко сьогодні, як ніколи, близький нам своїм незборимим прагненням свободи, волі й непереможного духу!
І сьогодні, як ніколи, актуальні пророцтва великого генія України Тараса Шевченка, як ніколи в жилах українців оживає козацька кров, козацький дух, патріотизм і любов…
Нині заклик поета: «кайдани порвіте і вражою злою кров’ю ВОЛЮ окропіте!» лунає гучно як ніколи!
Кобзаря знають не тільки в Україні, але й в усьому світі. Він є знаковою постаттю національної пам’яті нашої країни. Убагатьох країнах йому встановлені пам’ятники, його твори перекладені майже всіма мовами світу. Його ім’ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім’я видатного сина українського народу – Тараса Шевченка.
З нагоди 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка у нашому ліцеї для учнів 5 – 7 класів пройшов захід «Слово Шевченка не вмре, не поляже».
Жива душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми, читаючи Шевченка, оживаєм
І чуєм Бога в небесах.
Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив увесь український народ, тож сьогодні ми зібралися у літературно-мистецькій вітальні для того, щоб торкнутися серцем його творів, пройнятися їхнім духом, зігрітися гарячою любов’ю до Батьківщини.